UNIVERZITETSKI PLIVAČKI MITING 2015

 

Univerzitetki sportski savez Niš i Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja iz Niša, u

saradnji sa plivačkim klubom “Niš 2005” i SC “Čair”, organizovali su drugi po 

redu Univerzitetski plivački miting na bazenu Čair 19.4.2015 godine. Takmičenjem 

su rukovodili prof. dr. Tomislav Okičić, trener Marko Đurović i student doktorskih 

akademskih studija Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Stefan Đorđević.

 

Studenti su se takmičili u četiri discipline: 50 metara kraul stilom, 50 metara 

prsnim stilom, 50 metara leđnim stilom, 50 metara delfin stilom i mešovita štafeta 

4*50 metara kraul stilom, koju su činili muškarci i devojke. Takmičenje je 

bodovano u dve kategorije - aktivni takmičari i rekreativci. Učestvovali su studenti 

sa skoro svih fakulteta i Visoke tehničke škole iz Niša.

 

Pobednici u disciplini 50m kraul stilom - muškarci

 

Kategorija takmičara:

1. Milan Stojilković (F. sporta) 25.90

2. Stefan Stojanović (Ekonomski) 26.99

3. Sava Ivanović (F. sporta) 26.10

 

Kategorija rekreativaca:

1. Jovan Filipović (F. sporta) 28.77

2. Igor Perić (Elektronski) 30.26

3. Darko Kočić (F. sporta) 34.42

 

Pobednice u disciplini 50m kraul stilom - devojke

 

Kategorija takmičarki:

1. Tijana Todorović (F. sporta) 33.71

2. Miljana Stojić (Ekonomski) 36.30

3. Milica Didić (GAF) 40.69

 

Kategorija rekreativki:

1. Kristina Savić (F. sporta) 39.98

2. Gabrijela Nikolić (F. sporta) 47.46

3. Aleksandra Đokić (F. sporta) 48.57

 

Pobednici u disciplini 50m prsnim stilom 

 

Kategorija takmičara:

1. Kocić Miroslav (F. sporta) 30.93

2. Stefan Stojanović (Ekonomski) 33.26

3. Dimitrije Didić (Pravni) 34.08

 

 

Kategorija rekreativaca:

1. Marko Živković (Elektronski) 40.28

2. Igor Perić (Elektronski) 41.38

 

Konkurencija devojaka takmičarki:

1. Tijana Todorović (F. sporta) 43.39

2. Miljana Stojić (Ekonomski) 49.28

3. Milica Didić (GAF) 56.49

 

Konkurencija devojaka rekreativki:

1. Gabrijela Nikolić (F. sporta) 57.34

2. Aleksandra Đokić (F. sporta) 1:02.68

3. Kristina Savić (F. sporta) 1:05.71

 

Pobednici u disciplini 50m leđnim kraul stilom

 

Kategorija takmičara:

1. Milan Stojilković (F. sporta) 32.61

2. Sava Ivanović (F. sporta) 33.11

3. Nikola Đorđević (Elektronski) 33.50

 

Kategorija rekreativaca:

1. Božinović Marko (F. sporta) 38.70

2. Igor Perić (Elektronski) 42.24

3. Aleksandar Cvetić (F. sporta) 50.24

 

Pobednici u disciplini 50m delfin stilom

 

Kategorija takmičara:

1. Milan Stojilković (F. sporta) 28.05

2. Stefan Stojanović (Ekonomski) 28.39

3. Jovan Veličković (VTŠ) 28.63

 

Kategorija rekreativaca:

1. Jovan Filipović (F. sporta) 32.16

2. Filip Nešović (F. sporta) 35.25

3. Marko Živković (Elektronski) 39.76

 

Štafeta 4*50 metara kraul (jedna devojka i tri muškarca)

 

1. Ekipa „DIF“ - Tijana Todorović (F. sporta), Miroslav Kocić (F. sporta), Milan

Stojilković (F. sporta), Sava Ivanović (F. sporta).

2. Ekipa „Niš 2005“ - Miljana Stojić (Ekonomski), Stefan Đorđević (F. sporta), 

Luka Petković (Medicinski), Dimitrije Stojiljković (Elektronski).

3. Ekipa „Student“ - Milica Didić (GAF), Dimitrije Didić (Pravni), Marko Božinović 

(F. sporta), Stefan Stojanović (Ekonomski).

 

 

 

 

UNIVERZITETSKO PRVENSTVO NIŠA U

 

PLIVANJU - NIŠ 2014.

 

Na bazenu SC "Čair" u Nišu 24. aprila 2014. godine održan je Univerzitetski plivački 

miting, u saradnji sa Fakultetom sporta i fizičkog vaspitanja, kojim je rukovodio prof. dr 

Tomislav Okičić, uz pomoć studenta master studija Stefana Djordjevića.

Postignuti su sledeći rezultati:

 

Kraul 50m. (muškarci takmičari)

 

1. Milan Stojilković (FSFV)  25.80(s)

2. Stefan Đorđević (FSFV)  26.90(s)

3. Igor Perić (Megatrend)  29.57(s)

 

Kraul 50m. (muškarci rekreativci)

 

1. Jovan Filipović (FSFV)  28.65(s)

2. Miloš Dejanović (FSFV)  29.22(s)

3. Armin Paravlić (FSFV)  30.48(s)

 

Kraul 50m. (žene)

 

1. Tijana Todorović (FSFV)  33.95(s)

2. Ana Kitić (Mašinski)  36.69(s)

3. Aleksandra Alferov (VTŠ)  38.08(s)

 

 

Prsno 50m. (muškarci takmičari)

1. Kocić Miroslav (FSFV)  30.63(s)

2. Dimitrije Didić (Pravni)  34.83(s)

3. Milan Kitanović (Ekonomski)  35.91(s)

 

Prsno 50m. (muškarci rekreativci)

 

1. Dejan Martinović (FSFV)  42.88(s)

2. Milan Tufegdžić (Pravni)  43.37(s)

3. Miloš Dejanović (FSFV)  44.57(s)

 

Prsno 50m. (žene)

 

1. Tijana Todorović (FSFV)  44.89(s)

2. Ana Kitić (Mašinski)  48.81(s)

3. Aleksandra Alferov (VTŠ)  49.66(s)

 

Leđno 50m. (muškarci takmičari)

 

1. Milan Stojilković  (FSFV)  33.58(s)

2. Marko Božinović (FSFV)  34.31(s)

3. Rade Jovanović  (FSFV)  35.60(s)

 

Leđno 50m. (muškarci rekreativci)

 

1. Armin Paravlić (FSFV)  39.69(s)

2. Jovan Filipović (FSFV)  40.19(s)

3. Sava Minčić (FSFV)  44.37(s)

 

 

Leđno 50m. (žene)

 

1. Tijana Todorović (FSFV)  42.20(s)

2. Ana Kitić  (Mašinski)  58.85(s)

 

Delfin 50m. (muškarci takmičari)

 

1. Milan Stojilković  (FSFV)  28.21(s)

2. Stefan Kitanović  (Ekonomija)  28.59(s)

3. Jovan Veličković  (VTŠ)  28.64(s)

 

Delfin 50m. (muškarci rekreativci)

 

1. Miloš Dejanović (FSFV)  38.79(s)

 

Delfin 50m. (žene)

 

1. Tijana Todorović (FSFV)  42.46(s)

2. Ana Kitić  (Mašinski)  53.38 (s)